Rozporządzenie KRI to rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Rozporządzenie KRI ma na celu promowanie interoperacyjności, czyli zdolności podmiotów do efektywnej współpracy, zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i technicznym, w zakresie świadczenia elektronicznych usług publicznych.
Do stosowania się do Rozporządzenia KRI są zobowiązane podmioty, które realizują zadania publiczne i przetwarzają dane osobowe w ramach publicznych systemów teleinformatycznych lub rejestrów publicznych. Obejmuje to m.in. różne urzędy administracji rządowej i samorządowej, sądy, szpitale, szkoły, policję, czy wojsko.
Podmioty te muszą spełniać podstawowe wymagania i zalecenia dotyczące m.in. zgodności z prawem, bezpieczeństwa danych, dostępności usług, wymiany informacji, czy dokumentacji systemów.
Nieprzestrzeganie Rozporządzenia KRI może skutkować nałożeniem sankcji administracyjnych, cywilnych lub karnych, w zależności od rodzaju i wagi naruszenia. Sankcje mogą być nakładane przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, lub inne właściwe organy.